محاسبه کمیسیون اجاره

در قرارداد های رهن و اجاره ملک بر اساس مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتحادیه صنف مشاوران املاک هر یک از طرفین قرارداد لازم به پرداخت یک سوم از اجاره ماهیانه به همراه 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده به عنوان کمیسیون و یا کار مزد به مشاور املاک می باشند.

برای محاسبه مبلغ کمیسیون اجاره ملک، می توانید میزان ودیعه و اجاره ماهیانه ملک مورد نظر خود را وارد کنید و به آسانی از میزان کمیسیون اجاره ملک مطلع شوید. برای محاسبه میزان کمیسیون برای رهن کامل و یا فقط اجاره می توانید از قسمت نوع اجاره ملک، رهن کامل و یا اجاره کامل را انتخاب کنید.

نحوه محاسبه کمیسیون اجاره ملک

روش محاسبه حق کمیسیون اجاره ملک بر اساس قیمت اجاره ماهیانه ملک است. در ابتدا باید هزینه ودیعه به اجاره تبدیل شود و سپس بر اساس هزینه اجاره ماهیانه کمیسیون اجاره ملک محاسبه می شود. کمیسیون اجاره ملک به صورت ساده معادل یک سوم هزینه اجاره ماهیانه ملک است که هر طرف معامله به صورت جداگانه این مبلغ را به آژانس املاک پرداخت می کنند.

نحوه محاسبه کمیسیون رهن کامل ملک

حق کمیسیون = هزینه اجاره ماهیانه × 0.3

مالیات در کمیسیون اجاره ملک

تمامی معاملات املاک شامل 9 در صد مالیات بر ارزش افزوده می باشد که قابل پرداخت از طرف آژانس های املاک می باشد. در بسیاری از معاملات، این مالیات به حق کمیسیون اضافه و از طرفین قرارداد گرفته می شود.

توجه! ابزار محاسبه کمیسیون اجاره ملک در سامانه جاما بر اساس مصوبه اتحادیه املاک استان تهران تهیه شده است. برای اطلاع از نحوه محاسبه کمیسیون اجاره ملک در استان های دیگر با اتحادیه املاک استان های ایران مورد نظر تماس حاصل فرمایید.
آخرین به روز رسانی در تاریخ یکشنبه 6 شهریور 1401
ابزار محاسبه کمیسیون رهن و اجاره ملک
برای استفاده از این ابزار در سایت و یا وبلاگ خود، کد زیر را کپی کنید و در سایت خود قرار دهید.
کد با موفقیت کپی شد.
سامانه جاما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

رویال وب
آژانس طراحی و تبلیغات